HEROLDOVO KVARTETO V HEROLDOVĚ KLUBU

Vážení přátelé.

Po vynikajícím únorovém koncertě o který se zasloužilo Stamicovo kvarteto a patří mu náš hluboký dík, nás čeká další významný koncert z děl A.Dvořáka a J.Haydna v provedení Heroldova Kvarteta. Pro krátké seznámení s tímto komorním tělesem si dovolujeme připojit krátké curriculum vitae tohoto souboru.

HEROLDOVO KVARTETO

Petr Zdvihal - 1.housle, Jan Valta - 2.housle, Karel Untermüller - viola, David Havelík - violoncello

Soubor byl založen roku 1998. V roce 2001 získal Cenu Českého spolku pro komorní hudbu.

Mezi zahraniční úspěchy patří koncertní vystoupení v mnoha zemích Evropy, v Japonsku, Brazílii, Austrálii či na Havajských ostrovech. Soubor koncertoval v londýnské Wigmore Hall a vystoupil na světové výstavě EXPO v Aichi (Japonsko). Kvarteto vystupovalo na Mezinárodním festivalu v Českém Krumlově a také v rámci Mezinárodního festivalu Pražské Jaro.

Heroldovo kvarteto spolupracovalo s mnoha významnými orchestry (např. SOČR, Sukův komorní orchestr) a vystupovalo s vynikajícími instrumentalisty (Josef Suk, Lubomír Malý, Jiří Bárta, Michael Kaňka, Ludmila Peterková, Milan Řeřicha, Ivo Kahánek, Jan Simon...).

Heroldovo kvarteto natočilo pět CD (poslední kvartety českých mistrů; vrcholné Mozartovy kvartety; vokálně-instrumentální díla inspirovaná anglickou poezií; skladby Václava Zahradníka; souborné provedení kvartetního díla Luboše Sluky). Ansámbl natáčel rovněž pro Český rozhlas, ABC Classic FM Sydney, Hessischer Rundfunk či pro Supraphon.

Heroldovo kvarteto by rádo vzdalo dík prof. Břetislavu Novotnému, primáriovi Kvarteta hlavního města Prahy a vynikajícímu pedagogovi.